Najczęściej zadawane pytania

Czym różnią się między sobą metody makijażu permanentnego brwi ?

  • Metoda microblading- polega na ,,rysowaniu” w skórze na brwiach pojedynczych włosków, które tworząc całość doskonale imitują ludzkie brwi. Microblading jest szczególnie polecany dla osób bez brwi/ z rzadkimi brwiami, a także w celu uzupełnienia ubytków, czy nadania lepszego kształtu. Microbladingu nie poleca się osobom o cerze tłustej/mieszanej+naczyniowej+porowatej. (wszystkie 3 cechy na raz). Microblading jest metodą makijażu, której efekt jest najbardziej naturalny.
  • Microblading & shading – wzmacnia efekt microbladingu.
  • Metoda ombre/pudrowa – nazywana jest przez klientki także ,,efektem henny”. Polega na ,,malowaniu” brwi niczym henną, kredką, pomadą lub cieniem. Efekt jest jednolity. Bardziej niż microblading podkreśla brwi. W przypadku brwi pudrowych góra brwi jest bardziej ,,rozmyta”, zaś przy brwiach ombre, początki są jaśniejsze. W tej metodzie uzyskane efekty są także naturalne.

Skąd mam wiedzieć, która metoda makijażu permanentnego brwi jest dla mnie odpowiednia?

Metodę dobiera się do upodobań, a także do typu cery, a także wyglądu włosków na brwiach. Bywa, że typ cery może ,,zdyskwalifikować” daną metodę. Zawsze przed każdym pytam o Twoje preferencje i razem wybieramy najlepszy makijaż dla Ciebie.

Czy decydując się na makijaż permanentny ust mogę preferować bardziej naturalny lub wyrazisty efekt?

Oczywiście, że tak Posiadam dużo kolorów barwników do ust, więc można decydować się na efekt mniej lub bardziej wyraźny.

Czy zabieg makijażu permanentnego boli?

Podczas zabiegu przerywany jest naskórek. Ból zależy w dużej mierze od wysokości naszego progu bólowego. Na pewno odczuwalny jest pewien dyskomfort. Pocieszeniem jest to, że zdecydowana większość klientek bardzo dobrze znosi ten zabieg. Wszystko jest do przeżycia!

Czy zabieg makijażu permanentnego wymaga znieczulenia?

Podczas zabiegu stosowany jest żel relaksujący, który zmniejsza uczucie bólu.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Trwałość makijażu jest indywidualną sprawą zależy od wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych jak:

  • wiek– u klientek w starszym wieku proces regeneracji komórek jest wolniejszy, dzięki temu makijaż utrzymuje się dłużej
  • typ skóry– na skórze tłustej barwnik utrzymuje się krócej z powodu zwiększonej produkcji gruczołów łojowych oraz tendencji do pogrubienia się warstwy rogowej naskórka
  • styl i higiena życia– trwałość makijażu permanentnego zmniejszają również wszystkie czynniki, które przyśpieszają proces odnowy naskórka (np. częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, agresywne peelingi i zabiegi złuszczające )
  • ogólnego stanu zdrowia, zażywania leków, potliwości twarzy
  • kolor barwnika – im jaśniejszy tym efekt bardziej krótkotrwały

Średnia trwałość to 2-3 lata, ale po około roku, półtora zaleca się odświeżenie makijażu, aby utrzymać estetyczny efekt. W niektórych przypadków należy częściej odświeżać brwi.

Czy zabieg makijażu permanentnego jest bezpieczny?

Pracuję tylko na najwyższej jakości produktach, których skład w większości jest organiczny. Używam jednorazowych igieł, rękawiczek, maseczek. Przestrzegam zasad BHP- gwarantuję, że zabieg przeprowadzany jest bezpiecznie.

Jak wygląda wizyta dotycząca wykonania makijażu permanentnego brwi w AP Studio ?

Na początku klientka czyta i podpisuje szczegółowy formularz zgody. Następnie przechodzimy do wykonania rysunku wstępnego. Klientka ma prawo zobaczyć i zadecydować, czy zaproponowany przeze mnie kształt jej odpowiada. Jeśli tak, przechodzimy do zabiegu pigmentacji. Jeśli nie, to poprawiamy kształt na tyle, na ile pozwalają zasady pigmentacji i sztuka makijażu permanentnego. Podczas zabiegu pigmentacji, klientka jest kilkukrotnie proszona aby usiadła, gdyż inaczej mięśnie twarzy układają się w pozycji pionowej. Klientka ocenia także wtedy poszczególne etapy tworzenia brwi, co wpływa na jej poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad tym, co się dzieje.

Ile trwa makijaż permanentny?

Brwi i usta – od 2 do 2.5 godziny

Kreski – od 1 do 1.5 godziny

Ile wizyt będę potrzebować, żeby usunąć/rozjaśnić makijaż permanentny?

Wszystko zależy od intensywności naszego starego makijażu permanentnego. W zdecydowanej większości przypadków jest to dość czasochłonny proces- wymaga kilku wizyt w odstępach około miesiąca.

Ile czasu goi się makijaż permanentny?

Książkowo brwi na wygojenie mają czas do dwóch tygodni, kreski około tygodnia, a usta goją się maksymalnie do 4. dób.

Jak przebiega proces gojenia makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny każdego obszaru twarzy początkowo jest przerysowany i zdecydowanie intensywniejszy niż po wygojeniu. W przypadku ust, zazwyczaj na trzecią dobę pigment zaczyna się wyłuszczać, w przypadku brwi jest to między 5-10 doby, a w przypadku kresek między 3-7 dobą. Po wyłuszczaniu pigmentu kolor staje się mniej intensywny, ale proces gojenia naskórka trwa około 4 tygodni.

Jak dbać o miejsca pigmentowane?

Po zabiegu nie wolno dotykać pigmentowanych miejsc. Niedozwolone jest odmaczanie, opalanie i pocenie się. Nie zrywamy łuszczącego się naskórka. Nie malujemy miejsc pigmentowanych, ani nie stosujemy produktów do zmywania makijażu. Po całkowitym wygojeniu, podczas gorących temperatur można używać kremów z wysokim filtrem.

Jak przygotowywać się do zabiegu?

W przypadku makijażu permanentnego ust, można 2 dni przed zabiegiem wykonać peeling złuszczający. Osoby ze skłonnością do opryszczki mogą stosować lek heviran w celu zminimalizowania ryzyka/zmniejszenia opryszczki. Nie należy mieć w tym czasie opryszczki, ani wszelkich innych uszkodzeń naskórka.

W przypadku makijażu permanentnego kresek, należy na około 2 miesiące przed odstawić odżywki na porost rzęs.

W przypadku makijażu permanentnego brwi nie należy przed 2 tygodnie przed zabiegiem nakładać henny oraz nie regulować brwi.

Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy pić mocnej kawy.

Należy zabrać ze sobą dobry humor.

O czym powinnam pamiętać zapisując się na makijaż permanentny brwi?

Należy pamiętać, żeby poinformować linergistkę o chorobach przewlekłych, o przyjmowanych lekach, o przebytej antybiotykoterapii, operacjach, a także o wszelkich alergiach.

Jak będę wyglądać od razu po wykonaniu zabiegu?

Efekt po zabiegu będzie zdecydowanie bardziej przerysowany. Osoby, które na co dzień nie malują się mocno, mogą odczuwać lekki dyskomfort. Może pojawić się zaczerwienienie i lekka opuchlizna.

Czego należy się spodziewać podczas gojenia makijażu permanentnego?

Najgorszym etapem podczas gojenia, jest etap wyłuszczania się naskórka. W przypadku makijażu permanentnego ust najczęściej ma to miejsce między 4-12 dobą, w przypadku ust już podczas 3-4 doby, a kreski często wyłuszczają się niezauważalnie. Osoby z mniejszą tolerancją mogą w tym czasie odczuwać dyskomfort. We wcześniejszych dniach brwi, przygotowując się do wyłuszczania mogą sprawiać wrażenie mniej symetrycznych.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego ?

-ciąża, karmienie piersią -choroby nowotworowe (czas chemioterapii i radioterapii)- -choroby wirusowe (zapalenie wątroby, HIV) -epilepsja -choroby siatkówki i rogówki oka -łuszczyca -opryszczka -hemofilia, zaburzenia krzepliwości krwi -przyjmowanie żelaza -skłonności do bliznowców, trudności w gojeniu ran -alergie na składniki pigmentu lub preparaty znieczulające (lidokaina) – WYGÓROWANE/ DZIWNE OCZEKIWANIA CO DO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO (mam na myśli panie, którym ciężko zrozumieć, że brwi to siostry, ale nie bliźniaczki- brwi nigdy nie będą identyczne, bo anatomia naszej twarzy na to nie pozwala!/ Nie wykonuję zabiegów osobom, które posiadają ,,dziwną” wizję brwi, tj. nadają kształt (czy to za pomocą kredki, cienia, czy innego kosmetyku) sprzeczny z przyjętymi normami i chcą ,,uwiecznić” go na swojej twarzy za pomocą makijażu permanentnego. Jeśli uznam, że dany kształt nie godzi się z moim poczuciem estetyki mam prawo odmówić wykonania zabiegu ).

Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj nam pytanie!

 

Wyślij